Blog

Rejestracja, zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech nie ma przed nami tajemnic. Na naszym blogu prezentujemy ciekawostki, informację o zmianie przepisów prawnych i porady na temat prowadzenia firmy za zachodnią granicą.

Kindergeld dla polaków — wszystko, co musisz wiedzieć o zasiłku na dzieci

28 stycznia 2020 r.

Choć mogłoby się wydawać, że Kindergeld przysługuje tylko obywatelom Niemiec, w rzeczywistości mogą się o niego ubiegać także m.in. Polacy. Jakie są warunki jego uzyskania? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym tekście.

Jak założyć firmę w Niemczech

28 stycznia 2020 r.

Szeroko rozwinięta gospodarka i dużo większe zarobki oraz mniej skomplikowana procedura urzędowa sprawia, że Polacy coraz częściej rezygnują z zatrudnienia lub prowadzenia działalności na terenie Polski i decydują się założyć własną działalność gospodarczą w Niemczech. Jak wygląda rejestracja firmy w Niemczech? Jakie wiążą się z tym prawa i obowiązki.

Gewerbe w Niemczech – jak założyć i rozliczyć – koszty

28 stycznia 2020 r.

Polacy coraz chętniej wyjeżdżających do pracy do Niemiec, decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Często praca na własny rachunek okazuje się bardziej opłacalna niż praca na etacie.

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Akceptuję